top of page

Діагностичне обладнання. Портативний УЗД для Павлоградської лікарні інтенсивного лікування
Восени 2023 року у партнерстві з міжнародним фондом Direct Relief нам вдалося надати Павлоградській центральної міській лікарні портативний УЗД-апарат.


Павлоградська лікарня інтенсивного лікування є одним із найбільших медичних закладів у Павлограді та прилеглих селах, але її роль посилилася завдяки тому, що вона стала частиною маршруту евакуації людей із травмами війни із Західного Донбасу. У 2022 році лікарня надала медичну допомогу близько 280 тисячам пацієнтів, серед них значна частина – внутрішньо переміщені особи.


Збільшення кількості пацієнтів викликало гостру потребу в базовому медичному обладнанні для первинної діагностики в інфекційному відділенні, яке раніше направляло пацієнтів на обстеження в кабінет УЗД. Коронавірус, гепатит, ГРВІ, кишкові інфекції, вітряна віспа та інші захворювання – з цими “ворогами” щодня бореться медичний персонал інфекційного відділення.
“Пацієнтів, які можуть нести інфекційну загрозу, некоректно направляти в УЗД-кабінет. Пацієнт посидить в черзі, але ж при цьому він може бути заразним для інших. Дуже часто пацієнтам із COVID-19 ми робимо ультразвукову діагностику, їх теж неправильно “відправляти” на УЗД в загальну чергу. Тому такий портативний апарат для нас дуже корисний”, — каже Теймур Османов.


Про цю поставку була присвячена стаття в місцевій пресі, яка підтверджує важливість цієї допомоги.
Comments


bottom of page