top of page

Acerca de

Curators-create-the-real-conditions-of-a-product-engineering-companies-and-design-studios-

Центр передового досвіду з надання гуманітарної допомоги

Україна переживає масштабну гуманітарну кризу. Водночас реакція міжнародної гуманітарної екосистеми є безпрецедентною. Сотні організацій створили фонди допомоги та грантові програми для підтримки України, але доступ до цих коштів та їх найкраще використання часто є проблематичним з кількох причин:

  • Мовний бар'єр та інформаційна закритість української гуманітарної спільноти: гуманітарний рух органічно розвинувся після війни. Як побічний ефект, окремі організації погано обізнані з існуючими передовими практиками в секторі. Крім того, недостатній рівень володіння іноземними мовами обмежує коло іноземних донорів.

  • Недостатні навички управління середньо- і великомасштабною та офіційною допомогою в українському суспільстві: лише деякі українські НУО та державні службовці мають досвід і навички підготовки грантових заявок, управління реалізацією та забезпечення управління середньо- і великомасштабними гуманітарними проектами. Війна різко обмежила кваліфіковані ресурси в Україні, водночас збільшивши потребу в таких навичках.

  • Мовний бар'єр та відсутність у донорів місцевих ноу-хау: іноземним донорам важко точно оцінити місцеві потреби, що призводить до нераціонального розподілу та марнотратства ресурсів, втрачаються можливості місцевих постачальників. Наприклад, типовий запит на допомогу може містити 100 позицій, але лише 5-10 з них є найбільш пріоритетними. Закупівлі на місцевому рівні можуть заощадити 50% вартості закупівлі, усунути витрати на міжнародну доставку та мати побічний ефект у вигляді підтримки місцевого бізнесу.
     

Як наслідок, величезний потенціал допомоги, який пропонує світова спільнота, часто не використовується, розподіляється не за призначенням або навіть не доходить до України. Бар'єр доступу просто занадто високий для перевантаженого, стурбованого, недоукомплектованого та фінансово обділеного громадянського суспільства в Україні.

Саме тут і з'являються UA Brokers Without Borders - наша місія полягає в тому, щоб збільшити доступ до гуманітарної допомоги для українського суспільства, розглядаючи процес надання допомоги як наскрізний цілісний процес. Ми вивчаємо кожну потребу, проводимо комплексну перевірку, складаємо карту відповідних постачальників та донорів, а також організовуємо логістику для кінцевого споживача. Ми також беремо на себе всю документацію, процес подання заявок, пітчинг, роботу з донорами, моніторинг, оцінку та звітність. Ми надаємо пріоритет місцевим закупівлям там, де це можливо: якщо певна потреба може бути задоволена місцевим постачальником, ми пропонуємо це рішення іноземним донорам.

Приклади реалізованих проектів:

Комплексна підтримка "Міста добра"

4.jpg

Місто Добра - українська громадська організація, що опікується соціально незахищеними жінками. Коли почалася війна, вона була переповнена притоком жінок і дітей, які рятувалися від війни. З того часу, як UA Brokers Without Borders почали підтримувати цю організацію, ми організовували продуктові пожертви, надавали численні грошові гранти та продовжуємо підтримувати команду, фінансуючи поточні будівельні проекти;

Підтримка логістичної команди агенції "Здорові"

3 (2).jpg

Агенція "Здорові" була однією з перших організацій в Україні, яка дуже швидко адаптувалася до нових реалій війни, зрозуміла, що їхня медична та логістична експертиза є безцінною для часів гуманітарної кризи, і стала одним з найбільших дистриб'юторів медичної гуманітарної допомоги в країні. На своїх складах вони сортують всю допомогу, що надходить, перепаковують її, координують роботу з лікарнями, щоб підтвердити найкращу модель розподілу та здійснюють останню доставку - і все це на 100% на волонтерських засадах. Ми в UA Brokers Without Borders цінуємо важливість цієї роботи на місцях і тому підтримуємо "Здорові" фінансуванням операційної діяльності, щоб вони могли продовжувати свою роботу. Вони також є нашим надійним партнером в Україні з розповсюдження медичного обладнання.

bottom of page