top of page
snapedit_1701820667514_edited.jpg

Аварійний Ремонт Об'єктів Соціальної Інфраструктури

Контекст виникнення проєкту​

За даними KSE Institute станом на 1 вересня 2023 року загальна сума прямих задокументованих збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення, зросла до $151,2 млрд. Внаслідок війни продовжуються руйнування житлових будинків, освітніх закладів, соціальної інфраструктури.

Агресор продовжує завдавати значних ушкоджень по критичній, соціальній та логістичній інфраструктурі. На початок осені 2023 року у загальному обсязі прямих збитків найбільшою часткою залишаються втрати житлового фонду — $55,9 млрд. Загалом зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій понад 40 млн квадратних метрів житла.​

Окрім житла, у переліку пошкоджених, зруйнованих або захоплених об’єктів – 621 дитячих садочка, 1123 закладів освіти, 643 медзакладів, 228 заводів та підприємств, 295 мостів та переходів, 12 військових аеродромів, 11 цивільних аеропортів. З-поміж регіонів, які найбільше постраждали від руйнування — Донецька, Київська, Луганська, Харківська, Миколаївська, Чернігівська, Херсонська та Запорізька області.

Bez tytułu (1) копіювати.png

*10 найбільш постраждалих регіонів України, млрд дол
Станом на лютий 2023 року
Джерело: Київська школа економіки

Відновлення інфраструктури після або під час воєнних дій є складним завданням. Крім того, воно може ускладнюватися через безперервний цикл пошкоджень і необхідності оцінювання доцільного ремонту на тлі мінливих обставин розвитку подій на фронті. В той же час до багатьох прийшло розуміння, що ця війна надовго і українці змушені адаптувати своє життя до нових умов. Саме тому відновлення критичної інфраструктури у звільнених населених пунктах – завдання невідкладне. 

Ключові цілі та методологія проєкту

Фокус даного проєкту команда UA Brokers Without Borders вирішила спрямувати на ремонтних роботах легкої та середньої складності з відновлення пошкодженої обстрілами громадської інфраструктури (школи, дитячі садочки, лікарні).

іменник-ціль-117084_edited.png

ШКОЛИ

ДИТЯЧІ САДОЧКИ

ЛІКАРНІ

Дуже важливо мати достовірну інформація про кількість кінцевих користувачів, які зараз проживають у громаді, тому збір та опрацювання статистичної інформації становлять для нас пріоритет на першому етапі організації проєкту. Перевага буде надаватись громадам для яких функціонування об'єкту соціальної інфраструктури становить критичну потребу, тобто коли потреби місцевих мешканців та внутрішньо переміщених осіб можуть бути задоволені лише за умови наявності цієї інфраструктури. В першу чергу підтримка буде надаватися малим населеним пунктам в найбільш вразливих громадах. Процес організації технічного нагляду за проведенням ремонтних робіт буде відбуватися на основі подвійного сліпого контролю, а також фото- та відеофіксації на всіх етапах.

Чому це так важливо:
іменник-важливий-6334137_edited.png
  • забезпечення якості життя мешканців громади для збереження людського потенціалу на місцях та запобігання остаточній міграції населення за кордон;

  • підтримка місцевих громад задля відновлення соціально-економічного розвитку;

  • відновлення доступу до освіти та розвитку дітей відповідно до державних стандартів;

  • забезпечення доступу населення громад до медичної допомоги шляхом підтримки належного функціонування закладів охорони здоров’я;

  • зрівноважування відсутності державного фінансування під час активної фази бойових дій.

Реалізація проєкту

На першому етапі проєкту наша команда зосередилася на підготовці медичних медичних закладів до зими. Постійні ракетні атаки призвели до пошкодження майже кожної 10 лікарні країни. Після цих атак життєво важливі заклади охорони здоров’я змушені були покладатися на імпровізовані рішення, такі як картон, пластикові плівки, ДВП або інші матеріали, які не можуть забезпечити належної ізоляції та призводять до значних втрат тепла. Також багато закладів потребують заміни старих дерев'яних вікон у зв'язку зі природнім зносом конструкції та дуже низькими показниками тепло- і звукоізоляції.

На даний момент нам вдалося замінити 1972 вікна у 26 лікарнях (Київська, Чернігівська області) та надати 1800 OSB плит для закриття розбитих вікон 18 лікарням (Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька області).

Презентація_без_назви_2_removebg_preview.png

Зараз ми активно опрацьовуємо проєкт відбудови дитячих садочків у найбільш постраждалих від війни областях (Харківська, Чернігівська, Сумська, Київська, Миколаївська обл.). Через вимушене переміщення, руйнування дитячих садочків, відключення електроенергії, повітряні тривоги та бойові дії частина українських дітей не має змоги повноцінно розвиватися. Відновлення та забезпечення доступу дошкільнят до садочків повинна відбуватися тут і зараз, адже батьки повинні працювати та продовжувати забезпечувати добробут родини. Згідно дослідження “Війна та освіта: Як рік повномасштабного вторгнення вплинув на українські школи” https://saved. foundation/reports/ua/yearofwar_report_ua.pdf s://save, майже в кожній зі шкіл або дитячих садочків, які зазнали руйнувань, було пошкоджено вікна та двері, зазняли руйнування дах чи покрівля. Саме на таких видах ремонтних робіт ми і вирішили зосередитися.

Bez tytułu-Відновлено.png
bottom of page