top of page

Acerca de

Americares Project FINAL Report - Mykolayiv.jpg

Медичне Обладнання для Українських Лікарень

Після початку повномасштабного вторгнення Міністрество охорони здоров'я, міжнародні донори та благодійні організаціїї почали посилювати матеріально-технічну базу закладів охорони здоров'я, щоб вони були готові щодня протистояти викликам та надавати професійну медичну допомогу. Українські лікарні, особливо в прифронтових областях, продовжують потребувати необхідного обладнання для надання допомоги пораненим військовим та цивільному населенню. Ще навесні 2022 р. МОЗ України оприлюднило узагальнений запит на гуманітарну допомогу до міжнародних організацій, а саме: дефібрилятори, портативні ультразвукові апарати, дитячі інкубатори тощо.

У більшості лікарень України було зафіксовано критичний дефіцит базового медичного обладнання, необхідного для первинної діагностики, хірургічних втручань та адекватної реабілітації. Водночас кількість хворих, які отримали поранення внаслідок артилерійських, авіаційних і ракетних ударів суттєво зросла.

Згідно опитуванню в рамках проєкту Баромент від Національної агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI - 62% опитаних медичних закладів вказали медичне обладнання як необхідне в якості гуманітарної допомоги, з них 14% описали необхідність як критичну. Особливо такого обладнання будуть потребувати заклади на майбутніх деокупованих територіях.

Ми вирішили зосередити свою увагу на таких видах медичного обладнання:

- Багатофункціональні ліжка;

- Стерилізаційне обладнання;

- Портативне медичне обладнання (УЗД, рентгени).

У тісній співпраці з представниками обласних управлінь охорони здоров’я для участі у проєкті ми відбираємо лікарні за наступними критеріями:

  • категорія закладу охорони здоров’я (кластерні лікарні; опорні лікарні; багатопрофільні лікувальні заклади; заклади, що виконують життєво важливі функції (переливання крові, діаліз тощо); дитячі лікарні; перинатальні центри зі стаціонарами);

  • ступінь впливу війни на медичний заклад (прифронтові лікарні; лікарні на деокупованих територіях; лікарні в регіонах з найбільшою кількістю внутрішньо переміщених осіб);

  • кількість ліжко-місць;

  • кількість пацієнтів пролікованих у стаціонарі та поліклініці за 2022 р.;

  • забезпечення медичного закладу іншими донорами та МОЗ;

  • наявність спеціалізованих відділень (реанімація, операційні, опікове відділення та ін.).

Портативні УЗД

hands-ipad-animation-l-updated.gif

У зв’язку зі збільшенням кількості людей, які отримали поранення внаслідок військових дій, лікарні повідомляють про нагальну потребу в якісних портативних ультразвукових апаратах для забезпечення потреб невідкладної діагностики в травматологічних, перинатальних та відділеннях інтенсивної терапії. Якісна візуалізація на портативному обладнанні має першочергове значення під час анестезіологічних процедур, а також широко застосовується для діагностики пацієнтів з обмеженою рухливістю.

На даний момент нам вдалося поставити 12 УЗД для 11 лікарень.

Багатофункціональні ліжка

Велика кількість пацієнтів з опіками високого ступеня, ампутаціями або тих, хто одужує після інсульту, потребує особливого догляду та тривалої реабілітації. Сучасні медичні меблі дозволяють значно скоротити час відновлення пацієнтів і полегшити медичному персоналу процес догляду за малорухомими пацієнтами. Загалом до найбільшої лікарні Миколаївщини – Миколаївської обласної клінічної лікарні – поставлено 7 багатофункціональних ліжок зі спеціальними надувними матрацами від відомого бренду Hill-Rom.

Багатофункціональні ліжка - це досить нове для українських лікарень медичне обладнання, тому, щоб забезпечити належне використання обладнання, було організовано спеціальне навчання персоналу лікарні.

Bez tytułu_edited.jpg

Стерилізаційне обладнання

Bez tytułu.png

Незважаючи на величезну роль стерилізаційного обладнання в роботі закладів охорони здоров'я, більшість лікарень надалі користуються застарілими системами та паровими автоклавами радянських часів, виконуючи процес попереднього миття вручну. Такі методи не можуть гарантувати належну якість стерилізації хірургічних інструментів та можуть спричинити зараження та подальше поширення інфекцій.

Ми долучилися до устаткування сучасного центрального стерилізаційного відділення в Миколаївській обласній клінічній лікарні. Наша команда допомогла закрити критичні прогалини в існуючому комплексі, а саме поставити лікарні обладнання для термоупаковки (що забезпечує довгострокове зберігання стерилізованих інструментів) та станцію попереднього очищення.

Також незабаром відбудеться поставка автоклаву для Клінічної лікарні матері та дитини ім. Руднєва в м. Дніпро.

bottom of page