top of page

Acerca de

320251113_693726398865997_750691065176938681_n_edited.jpg

Зміцнення інфраструктури закладів охорони здоров'я України протягом зимового періоду

Ще влітку 2022 року стало очевидно, що зима 2022-2023 стане найскладнішою в новітній історії України.

Контекст виникнення проєкту

Повномасштабна війна завдала значної шкоди системі охорони здоров’я та спричинила ряд проблем, які стали перешкодою для вчасного й повноцінного забезпечення населення медичними послугами. Так, за словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, станом на лютий 2023 року, від початку вторгнення росіяни повністю зруйнували в Україні майже 200 медичних закладів, 1218 закладів зазнали пошкоджень. Зокрема, 540 лікарень зруйновані частково, 173 – повністю, також пошкоджено 593 аптеки. Загинуло щонайменше 98 осіб і 134 – зазнали поранень, з них приблизно 18 загиблих медичних працівників і 56 серйозно поранених.

_  UKR _Зима в лікарнях 2022-2023_ (1).jpg
*Карта пошкоджених та зруйнованих об’єктів медичної інфраструктури по Україні з лютого 2022 року
2334px-Ukraine_at_night_from_space_(November_24,_2022).jpg

Відсутність світла вночі після масованих ударів проти об'єктів критичної інфраструктури України добре помітна з супутника NASA, 24 листопада 2022 року

Обстріли критичної інфраструктури восени 2022 р. посилили тиск на систему охорони здоров'я. До основних проблем, які спричиняли навантаження на систему охорони здоров’я, таких як міграція пацієнтів, постійні атаки на медичну інфраструктуру, кадрові проблеми через відтік медичних працівників, пошкодження логістичних з'язків та доступності ліків, а також відсутність повноцінних бомбосховищ в медичних закладах, додалися проблеми з електрикою та опаленням, відсутність водопостачання, нестабільність електромережі, яка виводила з ладу дороговартісне медичне обладнання.

Також восени 2022 р. Збройні Сили України успішно деокупували території Харківської, Миколаївської та частину Херсонської областей, що викликало потребу у відновленні та устаткуванні закладів охорони здоров'я на звільнених територіях.

Ключові цілі проєкту

Обстріли критичної інфраструктури, масові відключення світла, нестача води та газу по всій країні, похитнули сферу охорони здоров’я та унеможливили надання належної допомоги пацієнтам. Ми почали отримувати від медичних установ запити на допомогу в підготовці до зимового сезону. Лікарні скаржилися на відсутність функціонуючих резервних генераторів, втрату та пошкодження обладнання внаслідок розграбування під час окупації, відсутність центрального водопостачання та опалення, проблеми з устаткуванням укриттів та вибиті вікна.

 

Вирішення цих проблем стало одним з пріоритетних завдань організації. Ми поставили перед собою мету:

_  UKR _Зима в лікарнях 2022-2023_.png
  • устаткувати лікарні альтернативними джерелами живлення (генератори, зарядні станції, UPS) для безперервного надання життєво необхідних послуг під час перебоїв з електропостачанням;

  • забезпечити лікарні таким необхідним обладнанням, як обігрівачі та бойлери, для підтримки належної температури у стаціонарних відділеннях та укриттях в зимовий період; а також забезпечення доступу до гарячої води;

  • зменшити витрати електроенергії у будівлях лікарень та підвищити температуру всередині за рахунок заміни старих чи пошкоджених вікон та закриття OSB дошками вибитих вікон у прифронтових лікарнях.

Масштаб проєкту

За 8 місяців роботи програми було охоплено 355 лікарень в 23 областях України. Лікарні отримали 6158 опалювальних приладів, 155 генераторів, 30 електростанцій та 106 UPS. У 26 лікарнях були замінені вікна, а для 18 прифронтових лікарень доставлені дошки OSB для закриття розбитих віконних отворів. Загальний розмір залученої гуманітарної інвестиції склав $4.2 млн.

Winter UKR_edited.png

Кейс: Вовчанська центральна районна лікарня

Розташоване в 10 км від кордону з Росією місто Вовчанськ, Харківської області, пройшло через окупацію, деокупацію та безперервні обстріли. До окупації в місті проживало майже 20 тисяч жителів, а після залишилося менше 3,5 тис. Колектив Вовчанської центральної районної лікарні продовжує надавати медичну допомогу тим, хто залишився у місті.

В результаті обстрілів інфраструктура лікарні була знищена, залишивши медичний персонал без доступу до критично важливих ресурсів, таких як електроенергія, газ і гаряча вода. Крім того, у будівлі лікарні вибиті вікна, які тимчасово забиті фанерними плитами.

Доставка генератора та іншого обладнання до лікарні була складною справою, яка передбачала необхідність захистити обладнання від обстрілу та пересуватися по пошкоджених дорогах у цьому районі. Місія пройшла успішно та допомогла забезпечити безперервне надання медичних послуг у цьому постраждалому від конфлікту регіоні. 

IMG_9116_edited.jpg
Bez tytułu.jpg

Детальний звіт про результати програми "Зміцнення інфраструктури закладів охорони здоров'я України протягом зимового періоду 2022-2023" можна переглянути за посиланням нижче.

bottom of page